Hinauspalvelu Kuittinen Sprint KITEE 10.2.2019 Keski-Karjalan Mottorikelkkailijat ry

Tulokset löytyvät "Tulokset muut luokat" linkin ja "SM-pro" linkin alta.
Hinauspalvelu Kuittinen Sprint KITEE
10.2.2019 Keski-Karjalan Mottorikelkkailijat ry
Nopeusjärjestys
TULOKSET MUUT LUOKAT
Sija Kilp.No. lka aika ero 1. aik. AT Kuljettaja Seura / Kelkka
1 (815) 3 10:35,2 Koski Aleksi
Alavuden Seudun Moottoripyöräilijät ry / artic cat zr 6000
2 (888) 3 10:45,3 (00:10,1) mico peltomäki
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / lynx rs
3 (814) 3 11:12,4 (00:37,2) Juuso Karttunen
Siikalatvan Moottorikelkkakerho Ry / Ski-doo Rs
4 (810) 3 11:13,0 (00:37,8) Veikka Moilanen
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Arctic-CAT  Zr4000rr
5 (830) 2 11:13,3 (00:38,1) Matias Hakkarainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 550
6 (827) 3 11:14,1 (00:38,9) Ville Rintala
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Artic Cat SP
7 (818) 3 11:21,7 (00:46,5) Sami Sorsa
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave
8 (825) 2 11:22,0 (00:46,8) Aapo Laine
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Rave 550
9 (812) 2 11:30,9 (00:55,7) Leevi Puustinen
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Indy 550
10 (806) 3 11:36,3 (01:01,1) Veeti Haverinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx 550F
11 (824) 3 11:39,7 (01:04,5) Miko Palosaari
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Rave e-tec
12 (838) 2 11:40,0 (01:04,8) osku jutila
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo 550
13 (266) 10 11:48,7 (01:13,5) Tom Forsell
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / polaris polaris
14 (826) 2 11:54,3 (01:19,1) Onni Tornberg
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 600 ACE
15 (227) 10 11:55,2 (01:20,0) Jussi Taskila
Raahen Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
16 (319) 10 11:55,8 (01:20,6) Saku Niskanen
Ylä-Savon Moottorikerho Ry / Polaris Axys 600R
17 (819) 2 11:58,7 (01:23,5) Jere Mononen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / skidoo mxz 550f
18 (566) 8 12:01,6 (01:26,4) Tuomo Forsell
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / polaris polaris
19 (250) 10 12:02,3 (01:27,1) Kimmo Karjalainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo Oma valmiste
20 (880) 2 12:03,4 (01:28,2) Niko Kuiri
Juuan Seudun Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 550
21 (206) 10 12:05,1 (01:29,9) Antti Haiko
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx  RE
22 (512) 8 12:15,6 (01:40,4) Raimo sulkava
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Catti Racinki
23 (532) 8 12:16,1 (01:40,9) Pekka Pöyliö
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx RS
24 (920) 5 12:16,7 (01:41,5) pasi kivelä
Kemijärven Moottorikerho Ry / polaris PRO X2
25 (523) 8 12:17,3 (01:42,1) Henri Soukko
Iiseudun Kelkkailijat Ry / Skidoo RS
26 (366) 11 12:17,9 (01:42,7) Joona Lahtela
Kemijärven Moottorikerho Ry / Ski-Doo RS
27 (577) 8 12:19,5 (01:44,3) Jarkko Vartioniemi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Ski-Doo RS
28 (208) 10 12:20,4 (01:45,2) Harri Tyni
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / Lynx RS
29 (501) 8 12:21,4 (01:46,2) Jari Lehtonen
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / SKIDOO ID
30 (341) 11 12:21,5 (01:46,3) Veli-Matti Matikainen
Kainuun Moottorikerho Ry / Lynx rs
31 (816) 2 12:21,6 (01:46,4) Eetu Korhonen
Kainuun Moottorikerho Ry / ski-doo mxz
32 (605) 7 12:25,4 (01:50,2) Erkki Venäläinen
Siilinjärven Vesa Ry / lynx RE
33 (238) 10 12:26,3 (01:51,1) Markus Nenonen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat ZR 6000R Sno Pro
34 (329) 11 12:26,6 (01:51,4) Viljami Saastamoinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris R
35 (905) 5 12:29,0 (01:53,8) Tapani Peltoniemi
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Prox2
36 (509) 8 12:30,0 (01:54,8) Petri Mononen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / skidoo x-rs
37 (218) 10 12:30,6 (01:55,4) Roni Venäläinen
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS
38 (383) 11 12:31,5 (01:56,3) Jarkko Tauriainen
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE 600
39 (858) 2 12:31,6 (01:56,4) Joonas Ovaska
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Skidoo 550 MXZ
40 (508) 8 12:31,9 (01:56,7) Risto Kainulainen
Järvenpään Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 600
41 (288) 10 12:34,1 (01:58,9) Juuso Mara
Nurmeksen Moottorikerho / Lynx  RE
42 (214) 10 12:34,3 (01:59,1) Jarno Sinevaara
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo RS
43 (441) 11 12:36,0 (02:00,8) Tatu Kukkonen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
44 (823) 2 12:37,0 (02:01,8) Tuukka Lehtonen
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 550 F
45 (313) 11 12:39,4 (02:04,2) Jonas Backlund
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat  6000r sx
46 (511) 8 12:39,9 (02:04,7) Petri partala
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
47 (305) 11 12:40,7 (02:05,5) Esa Pitkonen
Mikkelin Moottorikerho Ry / Ski-Doo MXZ X-RS Iron Dog
48 (377) 11 12:42,3 (02:07,1) Santtu Sorsa
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave
49 (699) 7 12:43,5 (02:08,3) Jokke Peräsalo
Järvenpään Moottorikelkkailijat Ry / Polle XCR
50 (506) 8 12:44,2 (02:09,0) Jukka Nyberg
Sysmän Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat 600
51 (308) 11 12:48,9 (02:13,7) Iivari Klemola
Kaakkoisrajan kelkkateam ry / Lynx RS
52 (228) 10 12:50,4 (02:15,2) Jukka Levelä
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat Zr 6000 r xc
53 (510) 8 12:51,0 (02:15,8) Vesa Ylilehto
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Polaris R600
54 (339) 11 12:52,5 (02:17,3) Juuso Pitkänen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris R
55 (425) 11 12:53,4 (02:18,2) Ville-Veikko Leppänen
Pohjois-Karjalan Kelkkailijat Ry / Lynx Rave E-tec rskit
56 (337) 11 12:53,6 (02:18,4) Jesse Laurila
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski- Doo Rs
57 (202) 10 12:53,9 (02:18,7) Jussi mäenpää
Kainuun Moottorikerho Ry / Arctic cat Zr6000r
58 (433) 11 12:54,8 (02:19,6) Riekkola Lassi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Polaris  Indy
59 (387) 11 12:55,1 (02:19,9) Heikki Pippuri
Liperin Moottorikerho Ry / Lynx RE
60 (224) 10 12:57,3 (02:22,1) Jesse Kananen
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx Re
61 (344) 11 12:58,5 (02:23,3) kai niskanen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / lynx re
62 (522) 8 13:00,1 (02:24,9) Petri Haverinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo RS600
63 (604) 7 13:01,0 (02:25,8) Juha Rissanen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo Irondog
64 (608) 7 13:01,9 (02:26,7) Jukka Alatossava
Lapin Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 600
65 (931) 5 13:02,9 (02:27,7) Mika palojärvi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Enduro
66 (342) 11 13:04,8 (02:29,6) Janne Haanpää
Hyrynsalmen MoottoriKelkkailijat ry / Arctic Cat 6000R SX
67 (413) 11 13:06,0 (02:30,8) Jarkko matilainen
Varkaus Racing Team Ry / Lynx Rs
68 (640) 7 13:06,4 (02:31,2) Jouko Kainulainen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / lynx rs 600
69 (462) 11 13:08,5 (02:33,3) Kalle Niskanen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo mxz x-rs 600
70 (405) 11 13:08,9 (02:33,7) Ari Raunemaa
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  Rave re
71 (619) 7 13:09,9 (02:34,7) Vesa Kantola
Moottorikelkkakerho Lumikissat ry / Lynx Re
72 (449) 11 13:10,1 (02:34,9) Teemu Rummukainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave RE 600 E-TEC
73 (457) 11 13:11,2 (02:36,0) Juuso Jukkara
Miehikkälän Moottorikerho Ry MieMK / Arctic cat sno pro
74 (979) 5 13:14,5 (02:39,3) Jesse Ovaskainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Polaris PRO X2
75 (428) 11 13:16,2 (02:41,0) Miko Mellin
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx Rave RE
76 (499) 11 13:19,0 (02:43,8) Aleksi Korhonen
Marja-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE 600
77 (332) 11 13:20,3 (02:45,1) Pitkänen Ville
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat 6000R xc
78 (440) 11 13:20,9 (02:45,7) Teemu Röppänen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
79 (751) 6 13:23,0 (02:47,8) Susanna Lemström
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / lynx  rs
80 (434) 11 13:26,7 (02:51,5) Jose Nousiainen
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat 600 snopro cross country
81 (316) 11 13:27,7 (02:52,5) Tuomas Tikkanen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo RS
82 (346) 11 13:37,6 (03:02,4) Teemu Granqvist
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE E-TEC
83 (446) 11 13:41,6 (03:06,4) Antti Tiilikainen
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave Re 600
84 (102) 4 13:48,9 (03:13,7) Ismo lammi
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Lynx Cobra enduro
85 (466) 11 13:59,3 (03:24,1) Sahinjoki tuomas
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris IQR
86 (333) 11 14:02,6 (03:27,4) marko korhonen
Kainuun Moottorikerho Ry / lymx RE 600
87 (777) 6 14:03,2 (03:28,0) Merja Kolehmainen
Outokummun Moottorikerho Ry / Lynx E-Tec
88 (448) 11 14:08,1 (03:32,9) Tomi Peltonen
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Polaris  600 RR
89 (738) 6 14:08,4 (03:33,2) Tanja Kaitainen
Kaakkoisrajan kelkkateam ry / Arctic Cat  ZR 4000 RR
90 (267) 10 14:13,6 (03:38,4) Forsell Frans
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / Polaris IQ 600 RR
91 (443) 11 14:21,5 (03:46,3) Niko Malinen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo Mxz
92 (710) 6 14:22,3 (03:47,1) Sara Waenerberg
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
93 (712) 6 14:27,6 (03:52,4) Suvi Ruuskanen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
94 (426) 11 14:43,6 (04:08,4) marko kyyhkynen
Järvenpään Moottorikelkkailijat Ry / lynx rave re 600 e-tec
95 (709) 6 14:51,3 (04:16,1) Mira Kervinen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Indy XC
96 (201) 10 15:00,3 (04:25,1) Stepan Soukhov
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / Lynx R etec
97 (630) 7 15:11,5 (04:36,3) Timo Korpas
Kaakkoisrajan kelkkateam ry / Arcticcat 6000 RR
98 (603) 7 16:02,0 (05:26,8) Harri Hynynen
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Polaris  Se on äR
99 (205) 10 17:19,8 (06:44,6) Jesse Lemström
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Skidoo Mxz
100 (209) 10 19:51,2 (09:16,0) Kimmo Hinkkanen
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / Lynx Rave RE600R
101 (340) 11 20:57,5 (10:22,3) Markus Kaarlejärvi
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Arctic Cat ZR6000RR
102 (817) 2 31:45,0 (21:09,8) Ville Metsoharju
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx rave