Hinauspalvelu Kuittinen Sprint KITEE 9.2.2019 Keski-Karjalan Mottorikelkkailijat ry

Hinauspalvelu Kuittinen Sprint KITEE
9.2.2019 Keski-Karjalan Mottorikelkkailijat ry
Nopeusjärjestys
TULOKSET MUUT LUOKAT
Sija Kilp.No. lka aika ero 1. aik. AT Kuljettaja Seura / Kelkka
1 (888) 3 17:37,3 mico peltomäki
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / lynx rs
2 (815) 3 17:57,5 (00:20,2) Koski Aleksi
Alavuden Seudun Moottoripyöräilijät ry / artic cat zr 6000
3 (818) 3 18:11,6 (00:34,3) Sami Sorsa
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave
4 (827) 3 18:16,8 (00:39,5) Ville Rintala
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Artic Cat SP
5 (830) 2 18:17,5 (00:40,2) Matias Hakkarainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 550
6 (227) 10 18:22,2 (00:44,9) Jussi Taskila
Raahen Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
7 (825) 2 18:22,3 (00:45,0) Aapo Laine
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Rave 550
8 (806) 3 18:24,5 (00:47,2) Veeti Haverinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx 550F
9 (920) 5 18:28,4 (00:51,1) pasi kivelä
Kemijärven Moottorikerho Ry / polaris PRO X2
10 (566) 8 18:33,1 (00:55,8) Tuomo Forsell
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / polaris polaris
11 (319) 10 18:33,2 (00:55,9) Saku Niskanen
Ylä-Savon Moottorikerho Ry / Polaris Axys 600R
12 (814) 3 18:37,0 (00:59,7) Juuso Karttunen
Siikalatvan Moottorikelkkakerho Ry / Ski-doo Rs
13 (532) 8 18:37,7 (01:00,4) Pekka Pöyliö
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx RS
14 (250) 10 18:37,8 (01:00,5) Kimmo Karjalainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo Oma valmiste
15 (267) 10 18:39,8 (01:02,5) Forsell Frans
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / Polaris IQ 600 RR
16 (508) 8 18:49,9 (01:12,6) Risto Kainulainen
Järvenpään Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 600
17 (208) 10 18:51,3 (01:14,0) Harri Tyni
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / Lynx RS
18 (605) 7 18:55,3 (01:18,0) Erkki Venäläinen
Siilinjärven Vesa Ry / lynx RE
19 (905) 5 18:58,3 (01:21,0) Tapani Peltoniemi
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Prox2
20 (812) 2 19:01,2 (01:23,9) Leevi Puustinen
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Indy 550
21 (824) 3 19:02,2 (01:24,9) Miko Palosaari
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Rave e-tec
22 (341) 11 19:04,3 (01:27,0) Veli-Matti Matikainen
Kainuun Moottorikerho Ry / Lynx rs
23 (205) 10 19:05,0 (01:27,7) Jesse Lemström
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Skidoo Mxz
24 (511) 8 19:07,2 (01:29,9) Petri partala
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
25 (383) 11 19:08,3 (01:31,0) Jarkko Tauriainen
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE 600
26 (329) 11 19:09,8 (01:32,5) Viljami Saastamoinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris R
27 (699) 7 19:11,3 (01:34,0) Jokke Peräsalo
Järvenpään Moottorikelkkailijat Ry / Polle XCR
28 (288) 10 19:11,5 (01:34,2) Juuso Mara
Nurmeksen Moottorikerho / Lynx  RE
29 (209) 10 19:12,1 (01:34,8) Kimmo Hinkkanen
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / Lynx Rave RE600R
30 (441) 11 19:12,5 (01:35,2) Tatu Kukkonen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
31 (506) 8 19:13,2 (01:35,9) Jukka Nyberg
Sysmän Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat 600
32 (509) 8 19:13,8 (01:36,5) Petri Mononen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / skidoo x-rs
33 (501) 8 19:15,6 (01:38,3) Jari Lehtonen
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / SKIDOO ID
34 (512) 8 19:15,8 (01:38,5) Raimo sulkava
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Catti Racinki
35 (202) 10 19:17,2 (01:39,9) Jussi mäenpää
Kainuun Moottorikerho Ry / Arctic cat Zr6000r
36 (305) 11 19:18,7 (01:41,4) Esa Pitkonen
Mikkelin Moottorikerho Ry / Ski-Doo MXZ X-RS Iron Dog
37 (366) 11 19:18,9 (01:41,6) Joona Lahtela
Kemijärven Moottorikerho Ry / Ski-Doo RS
38 (313) 11 19:19,1 (01:41,8) Jonas Backlund
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat  6000r sx
39 (266) 10 19:25,5 (01:48,2) Tom Forsell
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / polaris polaris
40 (238) 10 19:25,5 (01:48,2) Markus Nenonen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat ZR 6000R Sno Pro
41 (838) 2 19:25,8 (01:48,5) osku jutila
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo 550
42 (206) 10 19:28,1 (01:50,8) Antti Haiko
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx  RE
43 (308) 11 19:29,3 (01:52,0) Iivari Klemola
Kaakkoisrajan kelkkateam ry / Lynx RS
44 (228) 10 19:29,9 (01:52,6) Jukka Levelä
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat Zr 6000 r xc
45 (819) 2 19:32,0 (01:54,7) Jere Mononen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / skidoo mxz 550f
46 (201) 10 19:33,4 (01:56,1) Stepan Soukhov
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / Lynx R etec
47 (214) 10 19:34,5 (01:57,2) Jarno Sinevaara
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo RS
48 (382) 11 19:34,8 (01:57,5) Jari Toivanen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / lynx RS
49 (603) 7 19:36,0 (01:58,7) Harri Hynynen
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Polaris  Se on äR
50 (931) 5 19:38,2 (02:00,9) Mika palojärvi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Enduro
51 (619) 7 19:39,1 (02:01,8) Vesa Kantola
Moottorikelkkakerho Lumikissat ry / Lynx Re
52 (425) 11 19:39,6 (02:02,3) Ville-Veikko Leppänen
Pohjois-Karjalan Kelkkailijat Ry / Lynx Rave E-tec rskit
53 (816) 2 19:39,8 (02:02,5) Eetu Korhonen
Kainuun Moottorikerho Ry / ski-doo mxz
54 (522) 8 19:41,0 (02:03,7) Petri Haverinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo RS600
55 (377) 11 19:43,2 (02:05,9) Santtu Sorsa
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave
56 (339) 11 19:44,6 (02:07,3) Juuso Pitkänen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris R
57 (604) 7 19:47,9 (02:10,6) Juha Rissanen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo Irondog
58 (880) 2 19:49,5 (02:12,2) Niko Kuiri
Juuan Seudun Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 550
59 (342) 11 19:51,2 (02:13,9) Janne Haanpää
Hyrynsalmen MoottoriKelkkailijat ry / Arctic Cat 6000R SX
60 (510) 8 19:54,2 (02:16,9) Vesa Ylilehto
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Polaris R600
61 (751) 6 19:54,7 (02:17,4) Susanna Lemström
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / lynx  rs
62 (858) 2 19:55,6 (02:18,3) Joonas Ovaska
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Skidoo 550 MXZ
63 (413) 11 19:56,7 (02:19,4) Jarkko matilainen
Varkaus Racing Team Ry / Lynx Rs
64 (387) 11 19:58,8 (02:21,5) Heikki Pippuri
Liperin Moottorikerho Ry / Lynx RE
65 (640) 7 19:59,4 (02:22,1) Jouko Kainulainen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / lynx rs 600
66 (337) 11 20:06,6 (02:29,3) Jesse Laurila
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski- Doo Rs
67 (344) 11 20:06,7 (02:29,4) kai niskanen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / lynx re
68 (405) 11 20:08,8 (02:31,5) Ari Raunemaa
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  Rave re
69 (979) 5 20:10,4 (02:33,1) Jesse Ovaskainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Polaris PRO X2
70 (463) 11 20:10,8 (02:33,5) Jere Ruuskanen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris R
71 (608) 7 20:11,1 (02:33,8) Jukka Alatossava
Lapin Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 600
72 (316) 11 20:11,4 (02:34,1) Tuomas Tikkanen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo RS
73 (817) 2 20:15,2 (02:37,9) Ville Metsoharju
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx rave
74 (457) 11 20:20,7 (02:43,4) Juuso Jukkara
Miehikkälän Moottorikerho Ry MieMK / Arctic cat sno pro
75 (440) 11 20:22,2 (02:44,9) Teemu Röppänen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
76 (449) 11 20:24,2 (02:46,9) Teemu Rummukainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave RE 600 E-TEC
77 (332) 11 20:24,7 (02:47,4) Pitkänen Ville
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat 6000R xc
78 (499) 11 20:25,0 (02:47,7) Aleksi Korhonen
Marja-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE 600
79 (826) 2 20:25,5 (02:48,2) Onni Tornberg
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 600 ACE
80 (102) 4 20:28,5 (02:51,2) Ismo lammi
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Lynx Cobra enduro
81 (632) 7 20:31,3 (02:54,0) Kontunen Jukka
Taipalsaaren Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  RE
82 (823) 2 20:34,2 (02:56,9) Tuukka Lehtonen
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 550 F
83 (428) 11 20:37,5 (03:00,2) Miko Mellin
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx Rave RE
84 (446) 11 20:40,4 (03:03,1) Antti Tiilikainen
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave Re 600
85 (810) 3 20:48,6 (03:11,3) Veikka Moilanen
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Arctic-CAT  Zr4000rr
86 (777) 6 20:50,6 (03:13,3) Merja Kolehmainen
Outokummun Moottorikerho Ry / Lynx E-Tec
87 (462) 11 20:57,2 (03:19,9) Kalle Niskanen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo mxz x-rs 600
88 (447) 11 20:57,7 (03:20,4) Nico Kettunen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS600
89 (333) 11 21:08,9 (03:31,6) marko korhonen
Kainuun Moottorikerho Ry / lymx RE 600
90 (630) 7 21:16,4 (03:39,1) Timo Korpas
Kaakkoisrajan kelkkateam ry / Arcticcat 6000 RR
91 (738) 6 21:27,3 (03:50,0) Tanja Kaitainen
Kaakkoisrajan kelkkateam ry / Arctic Cat  ZR 4000 RR
92 (548) 8 21:50,2 (04:12,9) Sami Riihijärvi
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat 6000R XC
93 (466) 11 21:53,0 (04:15,7) Sahinjoki tuomas
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris IQR
94 (443) 11 21:59,0 (04:21,7) Niko Malinen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo Mxz
95 (123) 4 21:59,9 (04:22,6) Sampo Kattainen
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Lynx Rave
96 (423) 11 22:06,7 (04:29,4) Topi Vihtonen
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Ski-doo Xrs 600Ho e-tec
97 (433) 11 22:12,6 (04:35,3) Riekkola Lassi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Polaris  Indy
98 (712) 6 22:19,6 (04:42,3) Suvi Ruuskanen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
99 (710) 6 22:22,4 (04:45,1) Sara Waenerberg
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
100 (709) 6 22:26,1 (04:48,8) Mira Kervinen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Indy XC
101 (340) 11 22:32,0 (04:54,7) Markus Kaarlejärvi
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Arctic Cat ZR6000RR
102 (426) 11 22:46,0 (05:08,7) marko kyyhkynen
Järvenpään Moottorikelkkailijat Ry / lynx rave re 600 e-tec
103 (703) 6 24:34,7 (06:57,4) Miia Haakana
Taipalsaaren Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
104 (434) 11 25:29,0 (07:51,7) Jose Nousiainen
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat 600 snopro cross country
105 (224) 10 30:11,0 (12:33,7) Jesse Kananen
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx Re


Tulokset löytyvät "Tulokset muut luokat" linkin ja "SM-pro" linkin alta.