Salla Race SM Enduro 30.3.2019 SALLAN MOOTTORIKELKKAILIJAT RY
Palkintojen jako 15:30
Salla Race SM Enduro
30.3.2019 SALLAN MOOTTORIKELKKAILIJAT RY
Nopeusjärjestys
TULOKSET
Sija Kilp.No. lka aika ero 1. aik. AT Kuljettaja Seura / Kelkka
1 (920) 1 01:24:00,0 Pasi Kivelä
Kemijärven Moottorikerho Ry / Polaris  Pro x2
2 (931) 1 01:25:41,0 (00:01:41,0) Mika Palojärvi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Enduro
3 (905) 1 01:25:48,0 (00:01:48,0) Tapani Peltoniemi
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris  Prox2
4 (605) 4 01:27:18,0 (00:03:18,0) Erkki Venäläinen
Siilinjärven Vesa Ry / Lynx RE
5 (904) 1 01:27:35,0 (00:03:35,0) Jani Kallankari
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Polaris Edge
6 (606) 4 01:29:36,0 (00:05:36,0) Jukka Leskelä
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx Re 600 Radien
7 (441) 5 01:30:14,0 (00:06:14,0) Tatu Kukkonen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave
8 (427) 5 01:31:35,0 (00:07:35,0) Sami Malinen
Kouheron Kelkkailijat Ry / Lynx Re
9 (221) 6 01:31:41,0 (00:07:41,0) Juhana Rajala
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave Re
10 (830) 3 01:31:55,0 (00:07:55,0) Matias Hakkarainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  Fööni
11 (496) 5 01:32:22,0 (00:08:22,0) Petja Vuojärvi
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / Lynx 600 etec
12 (602) 4 01:32:31,0 (00:08:31,0) Ahti Kolehmainen
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE E-TEC
13 (272) 6 01:32:31,0 (00:08:31,0) Jussi Honka
Raahen Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat ZR6000R SX
14 (888) 3 01:32:41,0 (00:08:41,0) Mico Peltomäki
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / lynx RS
15 (219) 6 01:33:02,0 (00:09:02,0) Ari Peltoniemi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Ski-doo  Iron dog
16 (601) 4 01:33:09,0 (00:09:09,0) Pentti laituri
Raahen Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo  irondog
17 (425) 5 01:33:21,0 (00:09:21,0) Ville-Veikko Leppänen
Pohjois-Karjalan Kelkkailijat Ry / Lynx Rave
18 (211) 6 01:33:34,0 (00:09:34,0) Aleksi Moilanen
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Skidoo xrs600
19 (213) 6 01:33:42,0 (00:09:42,0) Erno Pyykönen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE 600R
20 (217) 6 01:33:46,0 (00:09:46,0) Ville Lukkari
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / Lynx 600
21 (603) 4 01:33:48,0 (00:09:48,0) Harri Hynynen
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Polaris  R
22 (804) 3 01:33:52,0 (00:09:52,0) Jaakko Moilanen
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Arctic cat  ZR4000 RR
23 (220) 6 01:33:58,0 (00:09:58,0) Toni Tuhkasaari
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx 600 re
24 (818) 3 01:34:11,0 (00:10:11,0) Sami Sorsa
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 550f
25 (985) 1 01:34:28,0 (00:10:28,0) Elias Tervo
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Enduro
26 (440) 5 01:34:32,0 (00:10:32,0) Teemu Röppänen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
27 (202) 6 01:34:33,0 (00:10:33,0) Jussi mäenpää
Kainuun Moottorikerho Ry / Arctic cat Zr6000r
28 (227) 6 01:34:39,0 (00:10:39,0) Jussi Taskila
Raahen Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
29 (810) 3 01:34:43,0 (00:10:43,0) Veikka Moilanen
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Arctic-Cat  ZR4000RR
30 (827) 3 01:34:44,0 (00:10:44,0) Ville Rintala
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Artic Cat Sno Pro
31 (907) 1 01:34:45,0 (00:10:45,0) Sami Kopra
Rauman seudun moottorikerho ry / Polaris Edge
32 (610) 4 01:34:49,0 (00:10:49,0) Juha Perkkalainen
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE600  RE600
33 (208) 6 01:34:55,0 (00:10:55,0) Harri Tyni
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / Lynx RS
34 (206) 6 01:35:05,0 (00:11:05,0) Antti Haiko
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx  RE
35 (707) 2 01:35:33,0 (00:11:33,0) Kati Pätsi
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE E-tec
36 (814) 3 01:35:43,0 (00:11:43,0) Juuso Karttunen
Siikalatvan Moottorikelkkakerho Ry / Ski-doo Rs
37 (270) 6 01:35:59,0 (00:11:59,0) Jussi Reuna
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo irondog
38 (989) 1 01:36:10,0 (00:12:10,0) Hannu Saari
Kemijärven Moottorikerho Ry / Polaris Pro x2
39 (240) 6 01:36:11,0 (00:12:11,0) Heikki Häyrynen
Kainuun Moottorikerho Ry / Lynx  Rs
40 (2) 9 01:36:11,0 (00:12:11,0) Markus Roine
Pukkilan Moottoriurheilijat ry PukMu / Ski-Doo RS
41 (15) 9 01:36:14,0 (00:12:14,0) Joni Behm
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat 6000R
42 (678) 4 01:36:22,0 (00:12:22,0) Petri Roininen
Liperin Moottorikerho Ry / Arctic Cat 6000 xc
43 (204) 6 01:36:24,0 (00:12:24,0) Takala Ilari
Soinin Moottorikerho ry / Polaris Axys 600R
44 (615) 4 01:36:27,0 (00:12:27,0) Aarne Simula
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx 600 RE Rs Kit
45 (218) 6 01:36:30,0 (00:12:30,0) Roni Venäläinen
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS
46 (420) 5 01:36:33,0 (00:12:33,0) Azat Ismailogullari
Joutsan Seudun Lumikissat Ry / Arctic Cat Zr 6000r xc
47 (11) 9 01:36:34,0 (00:12:34,0) Kimmo Takalo
Iiseudun Kelkkailijat Ry / Ski-Doo Rs
48 (236) 6 01:36:54,0 (00:12:54,0) Saku Niskanen
Ylä-Savon Moottorikerho Ry / Polaris Axys 600R
49 (7) 9 01:37:00,0 (00:13:00,0) Joni Juvonen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo Rs
50 (205) 6 01:37:05,0 (00:13:05,0) Jesse Lemström
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Skidoo Mxz
51 (28) 9 01:37:16,0 (00:13:16,0) Juho Jurvanen
Läntisen Keski-Suomen Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Axys r
52 (404) 5 01:37:29,0 (00:13:29,0) Teemu Tuomaala
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Ski-Doo MXZ X-RS
53 (696) 4 01:37:39,0 (00:13:39,0) Ari Pietilä
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Polaris 600 indy xc
54 (4) 9 01:37:49,0 (00:13:49,0) Mikko Hämäläinen
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Artic cat ZR 6000 R
55 (609) 4 01:37:58,0 (00:13:58,0) Timo Heikkinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
56 (201) 6 01:38:00,0 (00:14:00,0) Stepan Soukhov
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / Lynx R etec
57 (215) 6 01:38:05,0 (00:14:05,0) Nyberg Tommi
Joutsan Seudun Lumikissat Ry / Arctic Cat ZR
58 (25) 9 01:38:13,0 (00:14:13,0) Nico Vartioniemi
Kemijärven Moottorikerho Ry / lynx RE 600R
59 (815) 3 01:38:17,0 (00:14:17,0) Koski Aleksi
Alavuden Seudun Moottoripyöräilijät ry / artic cat zr 6000
60 (812) 3 01:38:25,0 (00:14:25,0) Leevi Puustinen
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Indy 550
61 (5) 9 01:38:25,0 (00:14:25,0) Santeri Palovaara
Sbc Racing Team Ry / Arctic cat Zr6000r
62 (38) 9 01:38:31,0 (00:14:31,0) Markku Immonen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo MXZx 600 RS E-TEC racing
63 (14) 9 01:38:52,0 (00:14:52,0) Riku Tiitta
Siilinjärven Vesa Ry / Lynx Rs 600
64 (212) 6 01:39:15,0 (00:15:15,0) Jirka Marttinen
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Skidoo Goldwing
65 (10) 9 01:39:24,0 (00:15:24,0) Matti Välitalo
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx Re 600R
66 (9) 9 01:39:25,0 (00:15:25,0) Kalle Laamanen
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Artic-Cat  vanhus
67 (459) 5 01:39:29,0 (00:15:29,0) Arto Tuikka
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Lynx  Lynx RE
68 (383) 7 01:39:32,0 (00:15:32,0) Jarkko Tauriainen
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE 600
69 (406) 5 01:39:51,0 (00:15:51,0) Aleksi Mäntyharju
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
70 (428) 5 01:39:54,0 (00:15:54,0) Miko Mellin
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx Rave RE
71 (250) 6 01:39:55,0 (00:15:55,0) Kimmo Karjalainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo Xrs
72 (216) 6 01:40:01,0 (00:16:01,0) Sami Korkala
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Arctic cat Zr 6000 R
73 (209) 6 01:40:04,0 (00:16:04,0) Kimmo Hinkkanen
Tuupovaaran Moottorikerho Ry / Lynx Rave RE600R
74 (723) 2 01:40:09,0 (00:16:09,0) Venla Jyrkinen
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Lynx Rave RE
75 (738) 2 01:40:12,0 (00:16:12,0) Tanja Kaitainen
Kaakkoisrajan kelkkateam ry / Arctic Cat  ZR 6000 R
76 (363) 7 01:40:27,0 (00:16:27,0) Eetu Muhonen
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Eteck
77 (403) 5 01:40:32,0 (00:16:32,0) Mika Juntunen
Kainuun Moottorikerho Ry / Lynx RE 600 e-tec
78 (617) 4 01:40:36,0 (00:16:36,0) Ismo Määttälä
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave re r600
79 (546) 8 01:40:38,0 (00:16:38,0) Hannu Moilanen
Kuhmon kelkkateam ry / Lynx Re
80 (540) 8 01:40:45,0 (00:16:45,0) Arto Järvenpää
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS
81 (721) 2 01:40:56,0 (00:16:56,0) Elina Palojärvi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Rave RE
82 (305) 7 01:40:56,0 (00:16:56,0) Esa Pitkonen
Mikkelin Moottorikerho Ry / Ski-Doo MXZ X-RS Iron Dog
83 (23) 9 01:40:59,0 (00:16:59,0) Antti Kankaanpää
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Lynx Rave
84 (555) 8 01:41:04,0 (00:17:04,0) Jarkko Happo
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Ski-doo RS
85 (21) 9 01:41:07,0 (00:17:07,0) Mika Laituri
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo Iron dog
86 (553) 8 01:41:14,0 (00:17:14,0) Arto Pätsi
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE E-tec
87 (313) 7 01:41:15,0 (00:17:15,0) Jonas Backlund
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat  ZR 6000r
88 (22) 9 01:41:16,0 (00:17:16,0) Tommi Haavikko
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx rs 600
89 (462) 5 01:41:34,0 (00:17:34,0) Kalle Niskanen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo mxz x-rs 600
90 (329) 7 01:41:48,0 (00:17:48,0) Viljami Saastamoinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Pallopää
91 (710) 2 01:41:56,0 (00:17:56,0) Sara Waenerberg
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
92 (491) 5 01:42:17,0 (00:18:17,0) Antti Nivala
Järvenpään Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave re
93 (509) 8 01:42:17,0 (00:18:17,0) Petri Mononen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / skidoo x-rs
94 (288) 6 01:42:37,0 (00:18:37,0) Juuso Mara
Nurmeksen Moottorikerho NuMK / Lynx Re
95 (501) 8 01:42:39,0 (00:18:39,0) Jari Lehtonen
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / SKIDOO ID
96 (225) 6 01:42:54,0 (00:18:54,0) toni kärki
Kainuun Moottorikerho Ry / lynx rs
97 (507) 8 01:43:09,0 (00:19:09,0) Mikko Nyyssönen
Marja-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo X-rs
98 (432) 5 01:43:33,0 (00:19:33,0) Atso Ahonen
Liperin Moottorikerho Ry / Lynx Laina-RE
99 (511) 8 01:43:48,0 (00:19:48,0) Petri Partala
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
100 (414) 5 01:43:56,0 (00:19:56,0) Heikki Pyrrö
Jokilaaksojen kelkkailijat ry Jokikelkka / Ski-doo  Xrs
101 (623) 4 01:43:58,0 (00:19:58,0) Osmo Määttälä
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rs
102 (27) 9 01:44:03,0 (00:20:03,0) Henrik Rösch
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE 600r
103 (506) 8 01:44:04,0 (00:20:04,0) Jukka Nyberg
Sysmän Moottorikelkkailijat Ry / ArcticCat  Zr6000SX
104 (622) 4 01:44:33,0 (00:20:33,0) Timo Astikainen
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris  Iquu r
105 (323) 7 01:44:34,0 (00:20:34,0) Tatu Tuononen
Juuan Seudun Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat 6000r
106 (245) 6 01:44:39,0 (00:20:39,0) Juha Polvi
Sbc Racing Team Ry / Polaris Indy
107 (505) 8 01:44:42,0 (00:20:42,0) Jarkko Lahenius
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Arctic Cat ZR 6000 R SX
108 (318) 7 01:44:54,0 (00:20:54,0) Tero Tornberg
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
109 (590) 8 01:44:57,0 (00:20:57,0) Jarkko Tuunela
Ylä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx ÄRÄSS
110 (31) 9 01:45:08,0 (00:21:08,0)EK: 3 Kristian Niskanen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo Irondoggi
111 (400) 5 01:45:11,0 (00:21:11,0) Ari Kotimäki
Joutsan Seudun Lumikissat Ry / Lynx Re
112 (508) 8 01:45:15,0 (00:21:15,0) Risto Kainulainen
Järvenpään Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  Rave
113 (345) 7 01:45:26,0 (00:21:26,0) Pekka koski
Nivalan Moottorikelkkailijat Ry / Arktik kat R6000
114 (576) 8 01:45:34,0 (00:21:34,0) Pylvänäinen Mika
Paltamon MK/UA Ry / Lynx Re
115 (492) 5 01:45:45,0 (00:21:45,0) Koskelo Mikko
Kainuun Moottorikerho Ry / Ski-Doo MXZ 600 ID
116 (228) 6 01:45:48,0 (00:21:48,0) Jukka Levelä
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat Zr 6000 r xc
117 (337) 7 01:46:07,0 (00:22:07,0) Jesse Laurila
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski- Doo Rs
118 (344) 7 01:46:14,0 (00:22:14,0) Kai Niskanen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  Re
119 (324) 7 01:46:43,0 (00:22:43,0) Juha Takala
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo MXZ X-RS
120 (529) 8 01:46:43,0 (00:22:43,0) Pekka Töhönen
Kuopion Moottorikerho RY / Lynx Rs 600
121 (503) 8 01:46:52,0 (00:22:52,0) Tomi Kaarlenkaski
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rs
122 (456) 5 01:47:46,0 (00:23:46,0) Kalle Kauppila
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE 600
123 (618) 4 01:48:13,0 (00:24:13,0) teppo hälikkä
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / lynx äräss
124 (626) 4 01:48:13,0 (00:24:13,0) Jukka Heinonen
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat ZR6000R
125 (224) 6 01:48:24,0 (00:24:24,0) Jesse Kananen
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx Re
126 (397) 7 01:49:12,0 (00:25:12,0) Ville Rajaniemi
Nivalan Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat 6000r
127 (306) 7 01:49:27,0 (00:25:27,0) Janne Kaisto
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Ski-Doo Iron Dog
128 (530) 8 01:49:30,0 (00:25:30,0) Matti Kangasluoma
Laihian Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat Zr6000r
129 (336) 7 01:50:04,0 (00:26:04,0) veli-pekka heiskanen
Pieksämäen moottorikelkkailijat ry / polaris indy
130 (533) 8 01:50:08,0 (00:26:08,0) Jarno Petäjistö
Jokilaaksojen kelkkailijat ry Jokikelkka / Lynx RE
131 (502) 8 01:50:27,0 (00:26:27,0) Tommi Rissanen
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
132 (431) 5 01:50:40,0 (00:26:40,0)EK: 3 Jyri Hietanen
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx  RE
133 (342) 7 01:51:14,0 (00:27:14,0) Janne Haanpää
Hyrynsalmen MoottoriKelkkailijat ry / Arctic Cat  Zr 6000R
134 (569) 8 01:51:18,0 (00:27:18,0) Sami Jaskari
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat Zr 6000XC
135 (354) 7 01:51:27,0 (00:27:27,0) Tapio Turpeinen
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Arctic cat 6000r
136 (438) 5 01:51:29,0 (00:27:29,0) Mika Posti
Polar Cross Moottorikerho Ry / Lynx Re
137 (544) 8 01:52:24,0 (00:28:24,0) Janne Heino
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / SKI-DOO XRS-600
138 (333) 7 01:53:04,0 (00:29:04,0) marko korhonen
Kainuun Moottorikerho Ry / lynx RE 600
139 (316) 7 01:53:12,0 (00:29:12,0)EK: 3 Tuomas Tikkanen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo Rs
140 (307) 7 01:53:38,0 (00:29:38,0) Kultalahti Erkki
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / lynx re
141 (467) 5 01:54:31,0 (00:30:31,0) Teemu Ristola
Moottorikelkkakerho Lumikissat ry / Lynx Rs
142 (330) 7 01:56:26,0 (00:32:26,0)EK: 2 Juho-Pekka Siikanen
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo 600
143 (711) 2 01:57:11,0 (00:33:11,0) Sanna Halla-aho
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave Re 600  Rave Re 600
144 (708) 2 01:57:30,0 (00:33:30,0) Susanna Kumpula
Kemijärven Moottorikerho Ry / Ski-doo Iron dog
145 (4101) 5 01:57:46,0 (00:33:46,0) Ristimäki anssi
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / lynx re
146 (519) 8 01:58:01,0 (00:34:01,0) Timo Kaarlenkaski
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS
147 (704) 2 01:58:30,0 (00:34:30,0) Heli Lehtinen
Laihian Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo RS
148 (937) 1 01:58:50,0 (00:34:50,0) Aleksi Palosaari
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx  Enduro
149 (525) 8 01:59:29,0 (00:35:29,0) Jani Termonen
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Lynx Rs 600
150 (468) 5 02:00:59,0 (00:36:59,0) Matias Huhtalo
Lapin Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  Rave RE
151 (317) 7 02:06:09,0 (00:42:09,0) Tero Kaarlenkaski
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS
152 (535) 8 02:11:55,0 (00:47:55,0) Aki Nyyssönen
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / ei tietoa ei tietoa
153 (424) 5 02:15:42,0 (00:51:42,0) Jiri Sundman
Vaalan Vene- Ja Moottorikelkkakerho Ry / Lynx RE 600 E-TEC