MK-Enduro, KARSTULA 16.2.2019 Kouheron Kelkkailijat Ry
Palkintojenjako juhlasalissa klo 17:10
MK-Enduro, KARSTULA
16.2.2019 Kouheron Kelkkailijat Ry
Nopeusjärjestys
TULOKSET
Sija Kilp.No. lka aika ero 1. aik. AT Kuljettaja Seura / Kelkka
1 (2) 6 01:05:21,0 Markus Roine
Pukkilan Moottoriurheilijat ry PukMu / Ski-Doo RS
2 (4) 6 01:05:50,0 (00:00:29,0) Mikko Hämäläinen
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Artic Cat ZR 6000 R
3 (605) 4 01:06:19,0 (00:00:58,0) Erkki Venäläinen
Siilinjärven Vesa Ry / Lynx RE
4 (8) 6 01:06:38,0 (00:01:17,0) Markku Heikura
Kainuun Moottorikerho Ry / Lynx Rave re
5 (15) 6 01:06:50,0 (00:01:29,0) Joni Behm
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat 6000R
6 (26) 6 01:07:07,0 (00:01:46,0) Harri Kilpeläinen
Varkaus Racing Team Ry / Lynx Rs
7 (11) 6 01:07:16,0 (00:01:55,0) Kimmo Takalo
Iiseudun Kelkkailijat Ry / Ski-Doo Rs
8 (511) 5 01:07:31,0 (00:02:10,0) Petri Partala
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
9 (7) 6 01:07:31,0 (00:02:10,0) Joni Juvonen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo Rs
10 (9) 6 01:07:39,0 (00:02:18,0) Kalle Laamanen
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Skooda x-rs
11 (505) 5 01:07:44,0 (00:02:23,0) Jarkko Lahenius
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Arctic Cat ZR 6000 R SX
12 (14) 6 01:07:51,0 (00:02:30,0) Riku Tiitta
Siilinjärven Vesa Ry / Lynx Rs 600
13 (5) 6 01:07:54,0 (00:02:33,0) Santeri Palovaara
Sbc Racing Team Ry / Arctic cat zr6000r
14 (628) 4 01:08:03,0 (00:02:42,0) Janne Nurminen
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx Rr
15 (206) 7 01:08:03,0 (00:02:42,0) Antti Haiko
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx  RE
16 (28) 6 01:08:08,0 (00:02:47,0) Juho Jurvanen
Läntisen Keski-Suomen Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo Rs
17 (815) 3 01:08:16,0 (00:02:55,0) Koski Aleksi
Alavuden Seudun Moottoripyöräilijät ry / artic cat zr 6000
18 (501) 5 01:08:29,0 (00:03:08,0) Jari Lehtonen
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / SKIDOO ID
19 (606) 4 01:08:31,0 (00:03:10,0) Jukka Leskelä
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx Rave Re 600
20 (512) 5 01:08:43,0 (00:03:22,0) Raimo sulkava
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Catti Racinki
21 (601) 4 01:08:49,0 (00:03:28,0) Pentti laituri
Raahen Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  Re
22 (221) 7 01:09:00,0 (00:03:39,0) Juhana Rajala
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave Re
23 (21) 6 01:09:02,0 (00:03:41,0) Mika Laituri
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo Iron dog
24 (506) 5 01:09:17,0 (00:03:56,0) Jukka Nyberg
Sysmän Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat ZR 6000
25 (546) 5 01:09:26,0 (00:04:05,0) Hannu Moilanen
Kuhmon Kelkka Team / Lynx RE
26 (509) 5 01:09:42,0 (00:04:21,0) Petri Mononen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo X-rs
27 (827) 3 01:09:46,0 (00:04:25,0) Ville Rintala
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat SP
28 (250) 7 01:09:49,0 (00:04:28,0) Kimmo Karjalainen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Skidoo Oma valmiste
29 (236) 7 01:10:03,0 (00:04:42,0) Saku Niskanen
Ylä-Savon Moottorikerho Ry / Polaris Axys 600R
30 (208) 7 01:10:05,0 (00:04:44,0) Harri Tyni
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / lynx rs
31 (576) 5 01:10:07,0 (00:04:46,0) Mika pylvänäinen
Paltamon MK/UA Ry / Lynx Re
32 (202) 7 01:10:12,0 (00:04:51,0) Jussi mäenpää
Kainuun Moottorikerho Ry / Arctic cat Zr6000r
33 (10) 6 01:10:16,0 (00:04:55,0) Matti Välitalo
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx Re 600R
34 (603) 4 01:10:17,0 (00:04:56,0) Harri Hynynen
Sonkajärven Moottorikelkkailijat Ry / Polaris  Race
35 (507) 5 01:10:32,0 (00:05:11,0) Mikko Nyyssönen
Marja-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo X-RS
36 (508) 5 01:10:32,0 (00:05:11,0) Risto Kainulainen
Järvenpään Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  Rave
37 (810) 3 01:10:40,0 (00:05:19,0) Veikka Moilanen
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Arctic-Cat ZR400rr
38 (502) 5 01:10:49,0 (00:05:28,0) Tommi Rissanen
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
39 (13) 6 01:10:49,0 (00:05:28,0) Marko Ylä-Pöntinen
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo IronDog
40 (23) 6 01:10:53,0 (00:05:32,0) Antti Kankaanpää
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Lynx Rave
41 (545) 5 01:10:56,0 (00:05:35,0) Riku Kainulainen
Ylä-Savon Moottorikerho Ry / Polaris IQ R
42 (219) 7 01:11:01,0 (00:05:40,0) Ari Peltoniemi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Ski-doo  Iron dog
43 (619) 4 01:11:02,0 (00:05:41,0) Vesa Kantola
Moottorikelkkakerho Lumikissat ry / Lynx Re
44 (678) 4 01:11:04,0 (00:05:43,0) Petri Roininen
Liperin Moottorikerho Ry / Arti Cat 6000R
45 (931) 1 01:11:08,0 (00:05:47,0) Mika Palojärvi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Enduro
46 (610) 4 01:11:09,0 (00:05:48,0) Juha Perkkalainen
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  Re600
47 (513) 5 01:11:09,0 (00:05:48,0) Jani Saukko
Kauhajoen Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
48 (217) 7 01:11:11,0 (00:05:50,0) Ville Lukkari
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / Lynx 600
49 (907) 1 01:11:27,0 (00:06:06,0) Sami Kopra
Rauman seudun moottorikerho ry / Polaris Edge
50 (608) 4 01:11:30,0 (00:06:09,0) Jukka Alatossava
Lapin Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 600
51 (211) 7 01:11:38,0 (00:06:17,0) Aleksi Moilanen
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Skidoo mxz600xrs
52 (30) 6 01:11:54,0 (00:06:33,0) Veeti Hosio
Nivalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS 600
53 (707) 2 01:12:02,0 (00:06:41,0) Kati Pätsi
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE E-tec
54 (696) 4 01:12:03,0 (00:06:42,0) Ari Pietilä
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Polaris 600 indy xc
55 (27) 6 01:12:30,0 (00:07:09,0) Henrik Rösch
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE 600r
56 (218) 7 01:12:39,0 (00:07:18,0) Roni Venäläinen
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS
57 (523) 5 01:12:44,0 (00:07:23,0) Henri Soukko
Iiseudun Kelkkailijat Ry / Skidoo RS
58 (220) 7 01:12:48,0 (00:07:27,0) Toni Tuhkasaari
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave re
59 (329) 8 01:12:52,0 (00:07:31,0) Viljami Saastamoinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Polaris R
60 (804) 3 01:12:57,0 (00:07:36,0) Jaakko Moilanen
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Arctic cat  ZR4000 RR
61 (201) 7 01:12:59,0 (00:07:38,0) Stepan Soukhov
Taivalkosken Kelkkailijat Ry / Lynx R etec
62 (602) 4 01:13:00,0 (00:07:39,0) Kolehmainen Ahti
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave RE 600R E-TEC
63 (530) 5 01:13:08,0 (00:07:47,0) Matti Kangasluoma
Laihian Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat Zr6000r
64 (522) 5 01:13:26,0 (00:08:05,0) Petri Haverinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo 600rs
65 (595) 5 01:13:34,0 (00:08:13,0) Jani Kallankari
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Polaris Indy
66 (227) 7 01:13:37,0 (00:08:16,0) Jussi Taskila
Raahen Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
67 (569) 5 01:13:47,0 (00:08:26,0) Sami Jaskari
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Arctica cat Zr 6000XC
68 (550) 5 01:13:49,0 (00:08:28,0) KAI KORHONEN
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / SKI-DOO IRONDOG
69 (534) 5 01:14:07,0 (00:08:46,0) Janne Penttilä
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / LYNX  RE600 RS-Kit
70 (305) 8 01:14:17,0 (00:08:56,0) Pitkonen Esa
Mikkelin Moottorikerho Ry / Ski-Doo MXZ X-RS Iron Dog
71 (214) 7 01:14:37,0 (00:09:16,0) Jarno Sinevaara
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo RS
72 (609) 4 01:14:43,0 (00:09:22,0) Timo Heikkinen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RE
73 (212) 7 01:14:54,0 (00:09:33,0) Jirka Marttinen
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Skidoo Goldwing
74 (615) 4 01:14:57,0 (00:09:36,0) Aarne Simula
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx 600 RE Rs Kit
75 (551) 5 01:15:28,0 (00:10:07,0) Tirkkonen ari
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx re e-tec
76 (288) 7 01:15:31,0 (00:10:10,0) Juuso Mara
Nurmeksen Moottorikerho NuMK / Lynx  Re
77 (228) 7 01:15:38,0 (00:10:17,0) Levelä Jukka
Kuhmoisten Moottorikelkkailijat Ry / arctic cat zr 6000
78 (313) 8 01:15:43,0 (00:10:22,0) Jonas Backlund
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Arctic ca Zr6000r
79 (626) 4 01:15:47,0 (00:10:26,0) Jukka Heinonen
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic-Cat 600R
80 (623) 4 01:16:00,0 (00:10:39,0) Osmo Määttälä
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rs
81 (515) 5 01:16:06,0 (00:10:45,0) Mika Volotinen
Kuru Kelkkaijat Ry / LYNX RS600
82 (618) 4 01:16:09,0 (00:10:48,0) teppo hälikkä
Heinäveden Moottorikelkkailijat Ry / lynx rs
83 (519) 5 01:16:09,0 (00:10:48,0) Timo Kaarlenkaski
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS
84 (353) 8 01:16:10,0 (00:10:49,0) Joni Ahonen
Liperin Moottorikerho Ry / Lynx RE 600
85 (627) 4 01:16:17,0 (00:10:56,0) Heikki Seistola
Mikkelin Moottorikerho Ry / Lynx  Rave 600 E-TEC RE
86 (604) 4 01:16:21,0 (00:11:00,0) Juha Rissanen
Pohjois-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo Iron Dog
87 (318) 8 01:16:29,0 (00:11:08,0) Tero Tornberg
Kuusamon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
88 (222) 7 01:17:02,0 (00:11:41,0) Mikko Mustonen
Lieksan Moottorikerho ry / Lynx Öötekki
89 (633) 4 01:17:20,0 (00:11:59,0) Marko Tuhkasaari
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / skiido id
90 (322) 8 01:17:36,0 (00:12:15,0) Tuomas Haukkala
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo Mxz x-rs
91 (315) 8 01:17:38,0 (00:12:17,0) Juha Mynttinen
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
92 (224) 7 01:17:53,0 (00:12:32,0) Jesse Kananen
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx Re
93 (301) 8 01:18:14,0 (00:12:53,0) Ruuska Jukka
Viitasaaren Lumikot Ry / Lynx RE 600 E-Tec
94 (721) 2 01:18:34,0 (00:13:13,0) Elina Palojärvi
Kemijärven Moottorikerho Ry / Lynx Re etec
95 (425) 9 01:18:55,0 (00:13:34,0) Ville-Veikko Leppänen
Pohjois-Karjalan Kelkkailijat Ry / Lynx Re E-tec
96 (325) 8 01:19:00,0 (00:13:39,0) Eetu Riihijärvi
Raahen Moottorikelkkailijat Ry / Lynx  RE
97 (317) 8 01:19:22,0 (00:14:01,0) Tero Kaarlenkaski
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx RS
98 (324) 8 01:19:41,0 (00:14:20,0) Juha Takala
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo MXZ X-RS
99 (531) 5 01:20:03,0 (00:14:42,0) Jussi Haukka
Kouheron Kelkkailijat Ry / Arctica cat Zr 6000 136 r sx
100 (458) 9 01:20:11,0 (00:14:50,0) Joonas Kosloff
Pieksämäen moottorikelkkailijat ry Snow Team Ry / Arctic cat ZR6000R XC
101 (230) 7 01:20:18,0 (00:14:57,0) Jerri Tuominen
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Arctic cat  4000
102 (525) 5 01:20:22,0 (00:15:01,0)EK: 3 Jani Termonen
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Lynx  RS
103 (711) 2 01:20:47,0 (00:15:26,0) Sanna Halla-aho
Kartanon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave RE 600
104 (331) 8 01:21:09,0 (00:15:48,0) Olli Kärnä
Joutsan Seudun Lumikissat Ry / Arctic Cat ZR6000R
105 (306) 8 01:21:12,0 (00:15:51,0) Janne Kaisto
Oulun Seudun Mootorikelkkailijat ry / Ski-Doo Irondog
106 (335) 8 01:21:15,0 (00:15:54,0) Tero Virtala
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
107 (326) 8 01:21:24,0 (00:16:03,0) Ville Vesterinen
Kouheron Kelkkailijat Ry / Lynx rave re 600 e-tec
108 (302) 8 01:21:31,0 (00:16:10,0) Juho Hulkkonen
Viitasaaren Lumikot Ry / lynx  Re
109 (330) 8 01:21:47,0 (00:16:26,0) Juho-Pekka Siikanen
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Ski-doo 600
110 (332) 8 01:21:47,0 (00:16:26,0) Ville Pitkänen
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Arctic cat  6000R xc
111 (406) 9 01:22:10,0 (00:16:49,0) Aleksi Mäntyharju
Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave RE 600 E-TEC
112 (713) 2 01:22:19,0 (00:16:58,0) Tuula Havumaki
Asikkalan Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat ZR4000RR
113 (349) 8 01:23:47,0 (00:18:26,0) Jasu Seppälä
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re
114 (348) 8 01:23:52,0 (00:18:31,0) Ari Tuominen
Pohjois-Satakunnan Luontosafarit Ry/Kankaanpää Snowracers Ry / Lynx RS
115 (336) 8 01:23:57,0 (00:18:36,0) veli-pekka heiskanen
Pieksämäen moottorikelkkailijat ry Snow Team Ry / polaris indy
116 (398) 8 01:24:45,0 (00:19:24,0) Juho Viitala
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo MXZ X-RS 600 E-TEC
117 (709) 2 01:25:10,0 (00:19:49,0) Mira Kervinen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Polaris Indy
118 (334) 8 01:25:28,0 (00:20:07,0) Janne Sonkajärvi
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx Re
119 (702) 2 01:26:31,0 (00:21:10,0) Virpi Kukkonen
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Lynx Xtrim RE
120 (423) 9 01:26:53,0 (00:21:32,0) Topi Vihtonen
Hämeen Safarikelkkailijat Ry / Ski-Doo 600 E-tec
121 (460) 9 01:26:55,0 (00:21:34,0) Juha Pohjoismäki
Suomenselän Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Re E-Tec
122 (708) 2 01:27:08,0 (00:21:47,0) Susanna Kumpula
Kemijärven Moottorikerho Ry / Ski-doo Iron dog
123 (420) 9 01:27:30,0 (00:22:09,0) Azat Ismailogullari
Joutsan Seudun Lumikissat Ry / Arctic Cat XR6000R XC
124 (461) 9 01:28:10,0 (00:22:49,0) Matti Kiiskinen
Lieksan Moottorikerho ry / Lynx RS 600
125 (414) 9 01:28:20,0 (00:22:59,0) Heikki Pyrrö
Jokilaaksojen kelkkailijat ry Jokikelkka / Ski-doo xrs
126 (574) 5 01:28:35,0 (00:23:14,0)EK: 3 Perttu Muhonen
Itä-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx E-tek
127 (415) 9 01:28:41,0 (00:23:20,0)EK: 3 Miika Tuomikoski
Laihian Moottorikelkkailijat Ry / Arctic Cat 6000r
128 (704) 2 01:30:54,0 (00:25:33,0) Heli Lehtinen
Laihian Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo RS
129 (216) 7 01:32:40,0 (00:27:19,0) Sami Korkala
Muhoksen Kelkkakerho Ry / Arctic cat Zr 6000
130 (455) 9 01:34:38,0 (00:29:17,0) Jukka ruotsalainen
Pieksämäen moottorikelkkailijat ry Snow Team Ry / Arctic Cat Zr6000r
131 (416) 9 01:36:20,0 (00:30:59,0) Kimmo Hyvönen
Kouheron Kelkkailijat Ry / Polaris RR 600
132 (818) 3 01:36:48,0 (00:31:27,0) Sami Sorsa
Lumi-Savon Moottorikelkkailijat Ry / Lynx Rave 550
133 (424) 9 01:37:26,0 (00:32:05,0) Jiri Sundman
Vaalan Vene- Ja Moottorikelkkakerho Ry / Lynx RE 600 E-TEC
134 (22) 6 01:39:19,0 (00:33:58,0) Tommi Haavikko
Arctic Race Rovaniemi ry / Lynx RE 600r
135 (38) 6 01:57:19,0 (00:51:58,0) Markku Immonen
Keski-Karjalan Moottorikelkkailijat Ry / Ski-Doo MXZx 600 RS E-TEC racing
136 (814) 3 02:05:20,0 (00:59:59,0)EK: 3 Juuso Karttunen
Siikalatvan Moottorikelkkakerho Ry / Skidoo Rs
137 (888) 3 02:24:12,0 (01:18:51,0) mico peltomäki
Keski-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat Ry / lynx Rs